Dornova metoda a Breussova masáž

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovu vynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat a napravit vysunuté obratle, vybočení páteře (skolióza, lordóza, kyfóza, spondylóza), bolavá ramena, brnění rukou, rozdílnou délku končetin, posunutou kostrč, bolest v kyčli, bederní, hrudní nebo krční páteř, bolest v kolenou atd. Dieter Dorn, žije v Německu, kde se tato metoda již 30 let se skvělými výsledky praktikuje. Je rozšířena také v Belgii, Nizozemsku, Anglii, Itálii, USA.

Dornovu metodu doplňujeme klasickou a Breussovou masáží. Přitom používáme třezalkový olej, jehož léčivé účinky se spolupodílejí na skvělých výsledcích této metody.

Cena: 650,- Kč za pohovor + ošetření (celé to zabere 60 minut)

Dornova metoda je jemná terapie, prováděná manuálním způsobem, kdy dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Aplikace Dornovy metody se účastní jak terapeut, tak i ošetřovaný. Ten musí spolupracovat s ošetřovatelem tak, že provádí určité pohyby rukou nebo nohou dle instrukcí terapeuta, který současně provádí úkony přímo v postiženém místě. Používá způsob, kdy tlačí palcem na obratle páteře a tím je vrací do správné polohy. Zároveň se současně uvolňují blokády v tkáních. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a tedy i v buňkách.

Dornova metoda je na rozdíl od metod, jako je například chiropraktika, metodou velmi šetrnou. V Dornově metodě nejde o to napravit potíže za cenu způsobení šoku a často i mikrotraumat ve svalech, vazech či v kostech, protože takový postup vede opět k zablokování, poněvadž i sval raději přijme vlídné zacházení. Při Dornově metodě se sval zaměstná jeho nejpřirozenější činností a to přirozeným pohybem a nemá tak potřebu se bránit, protože respektujeme jeho přirozenost a důležitost. S uvedením kloubu do své původní správné polohy, nebojuje, ale přijímá ji. Tři dny po aplikování Dornovy metody se doporučuje vyvarovat se prochladnutí ošetřovaných míst a nezatěžovat tyto místa fyzickou námahou. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet a následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci.

Dornova metoda je maximálně bezpečná a není potřeba se obávat například z možného vytvoření krevních sraženin apod.

         Dornova metoda je efektivní technika, která je určena pro klienty všech věkových kategorií. Můžete pracovat jak s malými dětmi, tak se seniory.

Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

Bolesti zad a problémy s páteří dnes trápí mnoho lidí a proto je Breussova masáž cílenou, účinnou péčí a velmi vyhledávanou terapií.

Na bolest pohybového aparátu platí Dornova metoda.